SesLi Sohbet

Paylaşılan bilgilere göre sesli sohbet başladığında herkes otomatik olarak aranmayacak. Bunun yerine, katılımcılar bildirim alacak ve sohbet içinde katılabilecekleri bir seçenek görecekler. Yani kısmen Discord benzeri bir özellik olacak diyebiliriz. Sesli sohbet sırasında, çağrı kontrolleri sohbet penceresinin üstünde olacak ve katılımcılar aynı anda mesaj gönderebilecekler. Bu sesli sohbetler, diğer WhatsApp mesajları gibi şifreli olacak.

Yeni özellik, önümüzdeki haftalarda iOS ve Android cihazlar için kullanıma sunulacak. WhatsApp, özelliği büyük gruplarla başlatacak. 33 ile 128 kişi arasında olan gruplar bu yeni özelliği kullanabilecek.

Sesli sohbet özelliği, büyük gruplar halinde iletişimde yaşanan kesintileri azaltmayı hedefliyor. WhatsApp’ın önceki sesli arama özelliği, büyük gruplara katılan herkesi otomatik olarak arıyor ve bu durum rahatsızlık yaratabiliyordu. Yeni özellik ise katılımcıların istedikleri zaman sesli sohbete katılabilmelerini sağlayarak kullanıcıların istedikleri zaman iletişime geçebilmelerini sağlıyor.